Ogłoszenie

...Quod me nutrit, me destruit... jeżeli pragniesz do nas dołączyć utwórz wątek w tym temacie, wcześniej zapoznaj się z zasadami forum. Napisz wszystko o sobie. Jesteśmy otwarte na nowych użytkowników. Znajdziesz tu miłość i wsparcie osób takich jak Ty.

#1 30-08-2016 10:46:11

Kate

stary motyl

Zarejestrowany: 16-07-2016
Posty: 625
Punktów :   
Wzrost: 170 cm
BMI: 22,3
Cel: gdzieś między tym co jest a 0

Leczo wegańskie z cukinią

Na obiad 2 osobowy potrzebujemy:
olej
2 młode cukinie
6 papryk, najlepiej w różnych kolorach
4 pomidory
1 cebulę

Przyprawy:
sól
pieprz ziołowy
pieprz czarny
papryka słodka
papryka ostra

Opcjonalnie:
ząbek czosnku
koncentrat pomidorowy

Przygotowanie:
cebulę siekamy w drobną kosteczkę
cukinię myjemy i tniemy wraz ze skórką na kostki wielkości 1,5-2cm (ze starszej cukinii wycinamy ten gąbczasty środek,bo jest gorzki)
Papryki tniemy w kawałki podobnej wielkości co cukinię
pomidory obieramy ze skórki i tniemy drobno, można wyrzucić nasiona, ale ja tego nie robię


1. Na łyżce oleju (można dać pół łyżki) szklimy cebulę pokrojoną w małe kosteczki. Dodajemy do niej płaską łyżeczkę pieprzu ziołowego i mieszamy jeszcze chwilę.

2. Dodajemy cukinię, porządnie mieszamy przez ok minutę, potem można dolać odrobinę wody i przykryć, żeby cukinia puściła sok.

3. Kiedy cukinię da się już przekroić łyżką dodajemy paprykę, mieszamy i znowu zostawiamy do puszczenia soku i zmięknięcia.

4. Kiedy zmięknie papryka dodajemy przyprawy. Płaska łyżka soli, płaska łyżeczka czarnego pieprzu, po pół łyżeczki papryki ostrej i słodkiej. Ja wyciskam jeszcze 1 ząbek czosnku i dodaję 1 łyżeczkę koncentratu pomidorowego.

5. Kiedy warzywa już się 'przegryzą' z przyprawami, dodajemy pomidory, wszystko mieszamy i gotujemy aż pomidory zrobią się miękkie. Sprawdzamy smak, można dodać jeszcze przypraw.

6. Leczo można jeść z pieczywem, ale ja zazwyczaj jem samo,bez dodatków. Porcja, którą tu opisałam starcza na obiad dla mnie i dla męża, czasem nawet trochę zostaje. Dla jednej osoby wychodzi obiad na dwa dni.


There she goes.. there she goes again..

Offline

#2 30-08-2016 15:43:16

 Justa92

weteran forum

Zarejestrowany: 18-02-2015
Posty: 1038
Punktów :   
Wiek: 22
Wzrost: 175
Waga: 43

Re: Leczo wegańskie z cukinią

Fajny przepis :-) liczylas ile to kalorii?
Mam jakas schize, ale boje sie oleju, wgl go nie uzywam

Offline

#3 31-08-2016 10:31:09

Kate

stary motyl

Zarejestrowany: 16-07-2016
Posty: 625
Punktów :   
Wzrost: 170 cm
BMI: 22,3
Cel: gdzieś między tym co jest a 0

Re: Leczo wegańskie z cukinią

Nie liczyłam, przy mojej obecnej wadze jeszcze nie mam schiz o pół łyżki oleju, ale to się zapewne wkrótce zmieni Można (z lekką stratą na smaku) robić bez oleju,wystarczy, że zamiast szklić cebulę,od początku będziesz ją dusić w samej wodzie.


There she goes.. there she goes again..

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
vhs makijaż permanentny Regał z drewna zabezpieczenie roszczeń komornik zwykłe żarówki wrocław